logopedia rzeszówpedagogika rzeszów

Producenci

Kabarety Malucha

Kabarety Malucha
Kabarety Malucha

Pozycja zawiera przedstawienia dla rodziców oraz innych gości, którzy przychodzą do przedszkola w odwiedziny. Scenariusze tych spektakli można w idealny sposób wykorzystać na "drzwiach otwartych", planując obchody Dnia Dziecka, Dnia Mamy, czy pasowanie na przedszkolaka itp. 
Do spektakli wciągani są goście - muszą wykonać pewne zadania, wziąć udział w konkursach, a nawet odgrywać proste role, które wplecione są w scenariusz. 
W książce można znaleźć także prawie trzydzieści krótkich, śmiesznych skeczy z serii – „Poważne rozmowy malucha”, które można wykorzystać w całości lub dowolnie podzielić. 
Każde przedstawienie oprawione jest muzycznie piosenkami oraz utworami instrumentalnymi.
Na płycie CD, dołączonej do książki, znajdują śmieszne prezentacje do wydruku, które można przedstawić gościom oraz testy i zagadki do rozwiązania. Dodatkowo, każdą z tych prezentacji można wydrukować, bądź pokazać gościom na ekranie komputera.

Cena: 48,50 zł

Ja i moje potrzeby

Ja i moje potrzeby
Ja i moje potrzeby
Publikacja Ja i moje potrzeby jest skierowana głównie do rodziców dzieci z głęboką i znaczną niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Powstała w odpowiedzi na potrzeby związane z chęcią ułatwienia dziecku funkcjonowania w środowisku domowym na podstawowym poziomie. To również doskonała pomoc dla terapeutów, którzy wiedzą, jak ważne jest obranie wraz z rodzicami wspólnego modelu oddziaływania na dziecko. Pierwsza część publikacji poświęcona jest utworzeniu prost
Cena: 9,50 zł

Kolorowy świat. Program wychowania i kształcenia..

Kolorowy świat. Program wychowania i kształcenia..
Kolorowy świat. Program wychowania i kształcenia..

Program Kolorowy świat jest propozycją realizacji zadań związanych z edukacją, wychowaniem i wspomaganiem dzieci zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 roku. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że nie tylko realizuje założenia nowej podstawy programowej, ale daje możliwość jej rozszerzenia.

Cena: 7,50 zł

Legendy Polskie na scenę

Legendy Polskie na scenę
Legendy Polskie na scenę

Książka jest zbiorem 4 sztuk teatralnych przeznaczonych dla dzieci i
młodzieży. Głównymi bohaterami są bardzo dobrze znane z polskich
legend postacie : Bazyliszek, Smok Wawelski, Wars i Sawa. Autorka Wanda Chotomska,
popularna współczesna polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla
dzieci, dodaje tym legendarnym bohaterom współczesnego wizerunku. Znajdujące
sie w książce piosenki ułatwią zapewne zapamiętanie legendy
każdemu młodemu czytelnikowi.

Cena: 19,90 zł

Mój dzień

Mój  dzień
Mój dzień
Program zajęć stymulująco- terpautycznych powstał z myślą o dzieciach z niepełnosprawnoscią intelektualną i ruchową, jako forma rozwoju motorycznego i rozwoju mowy. Mój dzień to publikacja przeznaczona dla terapeutów i opiekunów dzieci ze znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnością sprzężoną.
Cena: 14,00 zł

Piosenki, zabawy i scenki. W przedszkolu, w szkole i w domu.

Piosenki, zabawy i scenki. W przedszkolu, w szkole i w domu.
Piosenki, zabawy i scenki. W przedszkolu, w szkole i w domu.

Książka niniejsza powstała z myślą o dostarczeniu nauczycielom przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych nowych materiałów do wykorzystania w ich pracy. Polecam ją również rodzicom i dziadkom umiejącym grać na instrumentach lub też posługującym się nagraniami płytowymi w domu w zabawach z dziećmi.
Gdy uczyłam w czasach studenckich w przedszkolach, a następnie wiele lat później, już na emeryturze, stwierdziłam permanentny brak nowości. Do dzisiaj wznawia się te same nieśmiertelne piosenki (zresztą wydaje się je w pięknych szatach graficznych). Nowości nauczyciele przekazują sobie po znajomości, ale jest ich niewiele i nie do wszystkich docierają. Na własne potrzeby zaczęłam pisać więc teksty i melodie, które wykorzystywałam (z dobrym skutkiem) w pracy z dziećmi.
Tak powstał pomysł wydania podręcznika, w którym zawarłam pięćdziesiąt jeden piosenek z komentarzami dotyczącymi ich realizacji.
Piosenki o różnej skali trudności wokalnych oraz o bardzo zróżnicowanej tematyce i przeznaczeniu dostosowane są do potrzeb dzieci w różnym wieku. Są wśród nich piosenki:
w rytmach tanecznych (oberek, krakowiaczek, mazurek, polka, walczyk),
do wykonania solowego (Chmura, Muzyka, Wiosna),
poetyckie (Latawce, Muzyka, Wiosna, Wróżka),
krótkie zabawy (Kot i myszy, Mróz i Słonko, Zające, Lis i wrony),
inscenizacje (Muchomorek, Król grzybków, Łąka, Leśne kłopoty, Kwiatki, Wrona, Kotek, Deszcz i Słota).
Te ostatnie mogą się przydać na występy dzieci przy okazji różnych uroczystości. Uczą je też podstaw aktorstwa.
W zapisie nutowym umieściłam oznaczenia prostych funkcji harmonicznych (akordów) do akompaniamentu (wykaz z objaśnieniami na końcu książki).
W załączeniu jest płyta zawierająca nagrania piosenek w porządku alfabetycznym. Znaleźć na niej można melodie bez tekstów, z prostym akompaniamentem, wykonane na instrumencie klawiszowym solo. Stanowią pomoc dla nauczycieli nieumiejących grać na instrumentach. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że włączając nagranie, nauczyciel nie jest zmuszony do siedzenia przy instrumencie, lecz może pomagać dzieciom i być blisko nich. Ponadto na płycie zamieszczone zostały również wykonania wokalne piosenek z towarzyszeniem aranżu, które są przeznaczone do słuchania (każde wykonanie wokalne umieszczono po odpowiadającej mu wersji instrumentalnej i oznaczono literą a).
Życzę nauczycielom, aby moja książka dobrze im posłużyła, pomogła im w pracy i uatrakcyjniła zajęcia. Życzę dzieciom beztroskich zabaw, radości, śmiechu i udanych początków aktorstwa.

Cena: 29,00 zł

Podróż przez pory roku z kartami pracy

Podróż przez pory roku z kartami pracy
Podróż przez pory roku z kartami pracy
Podróż przez pory roku z kartami pracy - Alicja Tanajewska, Renata Naprawa. Prezentowany przewodnik dla nauczyciela odnosi się do treści nauczania zawartych w publikacjach Alicji Tanajewskiej i Renaty Naprawy Podróż przez pory roku z kartami pracy. Karty pracy dla II etapu nauczania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, cz. 1, 2, 3, 4. Przewodnik umożliwi nauczycielom: monitorowanie realizacji podstawy programowej uczniów z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym; zap
Cena: 22,00 zł

Praca w Przedszkolu z dzieckiem niadpobudliwym psychoruchowo

Praca w Przedszkolu z dzieckiem niadpobudliwym psychoruchowo
Praca w Przedszkolu z dzieckiem niadpobudliwym psychoruchowo

Program autorski pracy z dzieckiem nadpobudliwym psycho-ruchowo wraz ze scenariuszami zajęć ruchowych dla dzieci nadpobudliwych.

Cena: 9,00 zł

Praca z młodzieżą niewidoma i słabowidzącą

Praca z młodzieżą niewidoma i słabowidzącą
Praca z młodzieżą niewidoma i słabowidzącą
Publikacja jest efektem pracy na zajęciach plastycznych z osobami niewidomymi i słabowidzącymi z dodatkowymi dysfunkcjami. Autorka omawia między innymi środki dydaktyczne i techniki plastyczne wykorzystywane na lekcjach plastyki; poprzez sekwencje przedstawia czytelnikowi zadania, jakie stawia się przed uczniem w sposób możliwy przez niego do zaakceptowania i wykonania. Podział na sekwencje daje dziecku możliwość zrozumienia wielu aspektów otaczającego świata, poczynając od tych najbliższych dziecku, po bardziej skomplikowane, a kończąc na najważniejszym, czyli budowaniu i podnoszeniu poczucia własnej wartości dziecka jako autora, motywowaniu do dalszych czynności do poszerzania wiedzy osobie, świecie, relacjach i następstwach zachodzących w przyrodzie.
Publikacja realizuje wszystkie podstawowe cele przewidziane w indywidualnych programach edukacyjnych, jednocześnie stawia przed nauczycielem wysokie wymagania: bardzo dobrej znajomości możliwości psychofizycznych ucznia, ale również ze strony dydaktycznej precyzyjnego przygotowania listy sekwencji, dostosowania do poszczególnych sekwencji technik plastycznych i pomocy dydaktycznych, uwzględnienia podczas realizacji prac plastycznych korelacji międzyprzedmiotowej, ale przede wszystkim sprawienia, by uczeń odczuwał swoje sprawstwo na zajęciach.
Część ostatnia scenariusze przykładowych zajęć zawierają wskazówki, w jaki sposób praktycznie stosować metodę podczas pracy z dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi.
 
Cena: 42,00 zł

Scenariusze godzin wychowawczych

Scenariusze godzin wychowawczych
Scenariusze godzin wychowawczych

Szkoła jest miejscem, które kształtuje osobowości i tożsamości naszych dzieci. Często jednak wzmacnia społeczne nierówności i dyskryminacje obecna w społecznym życiu. Każdemu zależy, by z takimi niechcianymi zjawiskami walczyć. Autorka książki podpowiada, jak wychowywać dzieci, by stały się one osobami tolerancyjnymi, umiejącymi w sobie i w innych szanować człowieka. 
Książka jest skierowana do nauczycieli, rodziców i opiekunów dzieci. Zawiera praktyczne scenariusze godzin wychowawczych, można ja tez wykorzystać w czasie innych zajęć, odpowiednio dobierając dany scenariusz do ich tematyki.

Cena: 19,90 zł

Scenariusze teatrzyków szkolnych baśnie i leg.

Scenariusze teatrzyków szkolnych baśnie i leg.
Scenariusze teatrzyków szkolnych baśnie i leg.

Oddaję w Wasze ręce dziesięć scenariuszy teatralnych, przeznaczonych dla dzieci z ostatnich roczników przedszkolnych i z pierwszych lat szkoły podstawowej. Mają one formę ośmiozgłoskowych, rytmicznych, łatwo wpadających w ucho wierszy. Nie tylko dostarczają rozrywki, ale pełnią też funkcję edukacyjną.

Cena: 19,50 zł

Uroczystości w przedszkolu Tom2

Uroczystości w przedszkolu Tom2
Uroczystości w przedszkolu Tom2

Książka jest kontynuacją "Uroczystości w przedszkolu tom 1" Przeznaczona dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W tomie 2 autorzy proponują bajkowe opowieści, wiersze, zagadki, scenariusze uroczystości. Teksty przyznane dzieciom, uczące radości i odwagi, życzliwości i przyjaźni napisali nauczyciele oraz rodzice dla swoich dzieci.

Cena: 20,50 zł

W zgodzie z naturą, ludźmi i samym sobą

W zgodzie z naturą, ludźmi i samym sobą
W zgodzie z naturą, ludźmi i samym sobą
Jest to zestaw kilkunastu scenariuszy godzin wychowawczych dla uczniów klas IV-VI. Prezentowany materiał obejmuje tematykę ścieżki ekologicznej oraz prozdrowotnej. Omawiane na lekcjach zagadnienia pomagają uczniom dostrzec główne problemy środowiska naturalnego, rozbudzają wrażliwość na piękno natury, uczą odpowiedzialności za świat przyrody.
 
 
Cena: 12,50 zł

Wesołe przedszkole. Program wychowania i edukacji przedszkolnej

Wesołe przedszkole. Program wychowania i edukacji przedszkolnej
Wesołe przedszkole. Program wychowania i edukacji przedszkolnej

Program prezentuje nowatorską i aktualną koncepcję wychowania przedszkolnego, która mając na uwadze możliwości i potrzeby dziecka, stopniowo przygotowuje je do edukacji szkolnej.

Cena: 19,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl