Producenci

Zamów przez FORMULARZ lub telefonicznie 17 852 84 56

Wczesna diagnoza i wspomaganie rozwoju dziecka z dysfunkcjami

Dostępność: średnia ilość
Cena: 26,50 zł 26.50
ilość kg

Opis

"Wczesna diagnoza..." pod redakcją Wojciecha Brejnaka i Kazimierza Zabłockiego to książka, której adresatami są terapeuci wczesnej interwencji, rodzice, a także pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, lekarze poradni D oraz lekarzy pierwszego kontaktu. Polecana jest ona również dla pracowników żłobków, przedszkoli integracyjnych i szkół integracyjnych.

Autorzy publikacji zwracają uwagę na to, iż proces diagnozowania i wspomagania jest złożony, ponieważ wymaga on nie tylko znajomości sposóbów diagnozowania, znajomości konkretnych kryteriów diagnozowania danej dysfunkcji, lecz również ogólnie – gruntownej wiedzy z zakresu psychologii dziecka.

Błędy popełniane przez diagnostę powodować mogą dalekosiężne konsekwencje, nie tylko dla dziecka, lecz również dla jego rodziny. W efekcie, sytuacja taka prowadzić może do małej skuteczności jego osiągnięć edukacyjnych, pogorszenia jego funkcjonowania w rodzinie, żłobku, przedszkolu, szkole, a w dłuższej perspektywie czasowej - do naruszenia jego funkcjonowania społecznego.

Mała skuteczność edukacyjna to często "zasługa" programów zajęć dydaktycznych oraz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Programy te powinny bowiem doprowadzić dziecko do nabycia pewnych umiejętności, by mogło ono następnie kontynuować realizację kolejnych programów.

Jeśli dany program jest zbyt łatwy, wówczas nie motywuje on dziecka do wysiłku. Program zbyt trudny – to ryzyko przeciążenia, a także możliwość doprowadzenia do obniżenia nabytych wcześniej umiejętności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl